zadzwoń +48 791 068 444

Projekty łazienek

Łazienka jest wnętrzem w którym dominują takie materiały jak kafle, szkło, metal, które z reguły dają efekt chłodu i surowości dlatego zastosowanie drewna jest dobrym sposobem na wizualne ocieplenie wnętrza.
Nie ma przeciwwskazań aby stosować drewno w łazience, należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu aby piękny efekt wizualny nie był obarczony problemami technicznymi.
Do łask wracają grube blaty drewniane w surowej formie sprawiające wrażenie starego mebla, aby osiągnąć taki efekt można zastosować drewno np. dębowe szczotkowane i olejowane. Postarzany blat drewniany w połączeniu z prostą formą umywalki nablatowej i nowoczesnymi dodatkami świetnie ze sobą współgrają. Dobry efekt daje łączenie ich zarówno ze skromnymi, minimalistycznymi kaflami jak również z dużymi płaszczyznami dekoracyjnych kafli o intensywnym wzorze.
Drewno można również wykorzystać do zabudowy wanny np. w postaci fornirowanego panelu. Można je zabezpieczyć np. lakierem matowym z bejcą, nadający fornirowi odcień pasujący do naszego wnętrza. Panel należy zamontować w taki sposób aby woda po nim spływała a nie próbowała penetrować jego strukturę bo to w krótkim czasie doprowadzi do zniszczenia.